Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD wnioskuje o budowę Miasteczka Ruchu Drogowego w Zgierzu

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-28 w kategorii: Akcje

Trwa nabór wniosków do III edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Sojusz Lewicy Demokratycznej w Zgierzu postanowił zgłosić projekt inwestycji praktycznej, z której skorzystać będą mogli najmłodsi rowerzyści.

"Od pewnego czasu widzimy, że rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu, powstają stacje roweru miejskiego, fajnie że ludzie chętnie korzystają z tego ekologicznego i zdrowego sposobu przemieszczania się, ale nie możemy zapominać o bezpieczeństwie" - mówi Łukasz Kubiak, sekretarz SLD w powiecie zgierskim. "Dlatego my, jako SLD składamy projekt inwestycji, która może poprawić bezpieczeństwo rowerzystów. Miasteczko Ruchu Drogowego pozwoli najmłodszym mieszkańcom poznać przepisy ruchu drogowego i zasady panujące na drogach, co jest szczególnie ważne w Zgierzu, gdzie wciąż mało jest ścieżek rowerowych" - dodaje. 

"Koszt budowy takiego miasteczka to od 200 do 250 tys. zł, nasz wniosek opiewa na kwotę 240 tys. zł" - mówi Józef Dziemdziela, wiceprzewodniczący SLD w powiecie zgierskim, wieloletni samorządowiec. "Proponujemy, by miasteczko stanęło przed Szkołą Podstawową nr 12, jeśli jednak miasto znajdzie lepszą lokalizację, nie będziemy się upierać. Znajomość przepisów ruchu drogowego i właściwego postępowania na drodze jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa rowerzystów, pamiętajmy, że kierowcę chroni karoseria, rowerzysty nie chroni nic. - dodaje i zaznacza, że SLD liczy na przychylność mieszkańców dla projektu.

Miasteczko Ruchu Drogowego miałoby być miniaturą układu drogowego z ulicami, przejściami dla pieszych, znakami, sygnalizacją świetlną, przejazdem kolejowym czy tramwajowym. Przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach uczyć mogliby się tam zarówno rowerzyści, jak i dzieci z przedszkoli czy szkół podstawowych.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.