Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD protestuje przeciwko reformie edukacji

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-30 w kategorii: Informacje

Podczas wspólnej konferencji prasowej SLD i ZNP w Łodzi politycy Sojuszu po raz kolejny skrytykowali forsowaną przez PiS reformę edukacji.

"Dzisiaj można byłoby w skrócie rozszyfrować nazwę PiS, jeżeli chodzi o reformę edukacji. To Partia Ignorantów Społecznych" - mówi Tomasz Trela, przewodniczący SLD w Łodzi, Pierwszy Wiceprezydent Łodzi.

"Możemy sobie powiedzieć, że poprzez tę reformę wkracza ideologizacja do polskich szkół" - dodaje Małgorzata Niewiadomska-Cudak, przewodnicząca SLD w województwie łódzkim, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi.

SLD i ZNP obawiają się negatywnych skutków reformy, jakimi z pewnością będą zwolnienia nauczycieli i po raz kolejny domagają się rozpisania referendum edukacyjnego, pod którym podpisało się ponad 900 tys. Polek i Polaków.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.