Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Łódź pomoże zwalnianym nauczycielom

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-05 w kategorii: Informacje

Blisko stu nauczycieli z łódzkich gimnazjów straci pracę w wyniku reformy edukacji wprowadzonej przez rząd PiS. Zwolnienia są koniecznością pomimo obietnic minister edukacji, Anny Zalewskiej, że żaden nauczyciel nie straci pracy.

Dzięki SLD Urząd Miasta Łodzi zapewni pomoc nauczycielom, którzy tracą pracę w wyniku reformy Prawa i Sprawiedliwości.

"248 nauczycieli będzie musiało szukać dodatkowych godzin w innych szkołach; 11 nauczycieli przejdzie w stan nieczynny, a po pół roku będzie musiało znaleźć sobie nową pracę" - mówi Małgorzata Niewiadomska-Cudak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi, przewodnicząca SLD w województwie łódzkim.

"Chcielibyśmy odwrócić mechanizm aktywizacji osób pozostających bez pracy. Najpierw zapytać, poznać szczegółowe preferencje i opinie zwalnianych pracowników systemu edukacji, a później zaproponować szczegółową pomoc" - wspomina Tomasz Trela, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi, przewodniczący SLD w Łodzi.

Zwalniani nauczyciele mogą liczyć między innymi na subsydiowane zatrudnienie u pracodawcy lub fundusze na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej, a to dopiero wstępne propozycje.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.