Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Krajowa FMS w Arturówku

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-08-28 w kategorii: Informacje

Pod koniec sierpnia w Arturówku odbyła się wyjazdowa Rada Krajowa Federacji Młodych Socjaldemokratów. Młodzi działacze lewicy rozmawiali o sprawach bieżących i planach na przyszłość, by głos polskiej młodzieży był lepiej słyszalny wśród polityków i społeczeństwa.

Podczas rady zaprezewntowano nową kampanię, skierowaną do studentów, pod nazwą "4-PAK STUDENCKI", w ramach którego FMS postuluje podniesienie progu dochodowego uprawniającego do otrzymywania stypendium socjalnego, zwiększenie i wydłużenie ulg na przejazdy PKP, darmowe akademiki dla najbiedniejszej i najzdolniejszej młodzieży, a także płatne praktyki i staże studenckie.

W posiedzeniu Rady Krajowej FMS, na zaproszenie władz Federacji, uczestniczyli przedstawiciele władz krajowych i wojewódzkich SLD, a wśród nich sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek, wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela, przewodnicząca SLD w województwie łódzkim prof. Małgorzata Niewiadomska-Cudak, sekretarz wojewódzki SLD Grzegorz Majewski i wiceprzewodniczący SLD w województwie łódzkim Artur Ostrowski.Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.