Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Polska wolna od nienawiści. Tego chce Lewica

Działacze Wiosny, Razem i SLD wspólnie sprzeciwiają się fali nienawiści, której byliśmy świadkami w Białymstoku podczas sobotniego Marszu Równości. Przedstawiciele Lewicy solidaryzują się z osobami pokrzywdzonymi przez agresywnych, prawicowych bandytów.

 

Politycy Lewicy przygotowali specjalne naklejki "Strefa wolna od nienawiści", które rozdawali przechodniom podczas wtorkowej akcji w Łodzi. Podkreślali przy tym, że to nie Marsze Równości są problemem, tylko zgoda prawicy na przemoc i agresję wobec mniejszości i nienawiść do tej społeczności, podsycana przez rząd i polityków PiS.

 

Szliśmy ramię w ramię, radni, mieszkańcy Łodzi, społecznicy. Czuliśmy się na tej manifestacji bezpiecznie, byliśmy radośni, uśmiechnięci, bo to są takie manifestacje. W Białymstoku było inaczej, było polowanie na młodych ludzi - powiedział szef SLD w województwie łódzkim Tomasz Trela.

 

Jak mówili podczas konferencji poprzedzającej akcję, to nie Marsze Równości są nienormalne, a prawicowa nienawiść i agresja.

 

Normalność jest wtedy, kiedy ludzie mogą iść w pokojowej manifestacji i nie są bici, kopani, obrzucani butelkami. Kiedy osoby tej samej płci mogą żyć ze sobą i trzymać się na ulicy za rękę, bez strachu o swoje bezpieczeństwo - zauważył Mateusz Mirys z Zarządu Krajowego Partii Razem.

 

Działacze Lewicy zapewnili też, że zawsze byli po stronie osób prześladowanych, poniżanych, dyskryminowanych i to się nie zmieni.

 

W geście poparcia dla osób LGBT będziemy uczestniczyć w marszu przeciwko przemocy, w ten weekend, w Białymstoku - podkreśliła Anita Sowińska koordynatorka Wiosny Roberta Biedronia w województwie łódzkim.

 


 

Strefa wolna od nienawiściStrefa wolna od nienawiściStrefa wolna od nienawiściStrefa wolna od nienawiściStrefa wolna od nienawiści

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem