Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Pieniądze na sport w III kwartale

Pieniądze na łódzki sport w III kwartale podzielone. Na wsparcie drużyn ligowych i wynajem obiektów sportowych władze Łodzi przeznaczyły blisko 2,7 miliona złotych.

 

 Od wielu lat dwa razy w roku dzieliliśmy pieniądze na łódzki sport, ale ze względu na trudną sytuację finansową, spowodowaną m.in. dodatkowymi obowiązkami nałożonymi na łódzki samorząd przez rząd, musimy zastosować inny wariant. Dlatego dokonaliśmy podziału nie na całe drugie półrocze, lecz na trzeci kwartał roku 2019. Metoda i zasada podziału oczywiście nie uległy zmianie. Pod uwagę nadal bierzemy popularność dyscypliny, liczbę kibiców i wyniki sportowe. Dajemy też pieniądze na wynajem obiektów dla drużyn, które korzystają z naszej nowo wybudowanej bazy - mówi wiceprezydent Tomasz Trela.

 

Najwięcej pieniędzy otrzymał klub piłkarski ŁKS S.A. (ponad 620 tysięcy) oraz najbardziej utytułowane kluby siatkarskie ŁKS Commercecon S.A. i Budowlani SSA odpowiednio ponad 413 tysięcy i 398 tysięcy. Wśród klubów sportowych, które otrzymały dofinansowanie z miasta znalazły się też Klub Żużlowy Orzeł, rugbyści Budowlanych czy klub koszykarski MUKS Widzew.  

 


 

Pieniądze na sport w III kwartalePieniądze na sport w III kwartale

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem