Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Dość oszczędzania na zdrowiu! Politycy Lewicy chcą lepszej opieki zdrowotnej

Służba zdrowia jest w coraz gorszym stanie, a rząd PiS nie potrafi zaproponować systemowego rozwiązania problemów. Niedofinansowany i źle zorganizowany system opieki zdrowotnej zagraża życiu Polek i Polaków, co potwierdza najnowszy raport NIK. Politycy Lewicy z województwa łódzkiego mówią dość!

 

Nie ma koordynacji działań, system lekarzy rodzinnych, który został wprowadzony jakiś czas temu, również nie działa, brak spójnego i jednolitego systemu zawierającego historię leczenia, nie działają e-usługi - zauważa Anita Sowińska koordynatorka Wiosny Roberta Biedronia w województwie łódzkim.

 

Rozwiązania problemów służby zdrowia nie chce lub nie potrafi znaleźć rząd PiS. Zamiast wsłuchać się w głos środowiska, politycy prawicy wolą oskarżać lekarzy, rezydentów i pielęgniarki o polityczne protesty. Również ustawy przyjmowane przez Sejm, gdzie większość posiada PiS, nie działają prawidłowo.

 

Normy zatrudnienia pielęgniarek zostały błędnie przypisane do łóżek, co powoduje, że w przypadku braku pielęgniarek samorządy i dyrekcje szpitali zmuszone są likwidować miejsca w szpitalach, a to kolejne zagrożenie dla życia pacjentów - zauważa Grzegorz Majewski Sekretarz Wojewódzki SLD w województwie łódzkim.  

 

Działacze Lewicy mówią dość oszczędzania na zdrowiu i przedstawiają swoje pomysły na poprawę warunków panujących w służbie zdrowia. Jednym z proponowanych rozwiązań jest zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 7% PKB.

 

Te pieniądze są, bo przecież z jednej strony mamy dobrą koniunkturę, a z drugiej bogaci płacą stosunkowo najniższe podatki i mogą płacić więcej - mówi Mateusz Mirys z Zarządu Krajowego Partii Razem.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem