Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Lewica przedstawiła w Łodzi swoje priorytety programowe

Zdrowie ludzi, dobra edukacja, lepsza praca i skuteczna polityka społeczna, tymi sprawami, ważnymi dla wszystkich, chce zająć się Lewica w pierwszej kolejności po wejściu do Sejmu. Liderzy Lewicy w województwie łódzkim - Tomasz Trela, Paulina Matysiak i Anita Sowińska - przedstawili w Łodzi pierwsze priorytety programowe.

 

W sobotę Lewica przedstawiła swój kompleksowy program. Mamy odwagę mówić o przyszłości. Nasz program obejmuje obszary, które przez lata były zaniedbywane, obszary takie jak zdrowie, praca czy emerytura - powiedziała Anita Sowińska, liderka listy Lewicy w okręgu piotrkowskim. 

 

Wśród propozycji Lewicy dotyczących zdrowia znalazły się takie postulaty, jak leki za 5 zł, łatwiejszy i szybszy dostęp do lekarzy specjalistów i zwiększenie nakładów na służbę zdrowia.

 

Proponujemy, aby leki na receptę kosztowały maksymalnie 5 zł, a dotyczyć ma to także pomp insulinowych i aparatów słuchowych. oprawimy dostęp do służby zdrowia, a na wizytę u lekarza specjalisty będziemy czekać nie dłużej niż 30 dni - podkreśliła Anita Sowińska.

 

Liderzy Lewicy przedstawili też swoje propozycje dotyczące pracy i wynagrodzeń. Obok płacy minimalnej na poziomie 2700 zł znalazły się takie propozycje, jak wypłacanie pełnego wynagrodzenia za okres zwolnienia lekarskiego oraz gwarancja praw pracowniczych (prawa do zwolnienia lekarskiego i urlopu) wszystkim zatrudnionym, bez względu na formę zatrudnienia. 

 

Przede wszystkim skończymy z obniżaniem wynagrodzenia za czas zwolnienia lekarskiego. Kolejną, istotną dl nas sprawą jest zagwarantowanie wszystkim zatrudnionym pełni praw pracowniczych, bez względu na jaką umowę są zatrudnieni - stwierdziła Paulina Matyiak, liderka listy Lewicy w okręgu sieradzkim.

 

Nie zabrakło też propozycji emerytalnych. Według lewicy najniższa, gwarantowana emerytura powinna wynosić 1600 zł.

 

My te emerytury chcemy uzależnić od najniższej płacy i chcemy, żeby one były sprawiedliwie waloryzowane. A więc mamy jasny i konkretny pomysł dla wszystkich emerytów, a jak państwo wiedzą jest ich w Polsce kilka milionów. - powiedział Tomasz Trela lider łódzkiej listy Lewicy.

 

Zapytacie państwo ile to będzie kosztować i skąd wziąć na to pieniądze? My mamy to bardzo dokładnie wyliczone. Program najniższej emerytury 1600 zł to koszt 12,5 miliarda złotych każdego roku i dzisiaj zadajemy też pytanie politykom PiS - czy lepiej jest realizować megalomańskie inwestycje jak Centralny Port Komunikacyjny, czy lepiej jest dać pieniądze dla polskiego emeryta? - dodał Tomasz Trela.

 


 

Pierwsze postulaty programowe Lewicy - ŁódźPierwsze postulaty programowe Lewicy - ŁódźPierwsze postulaty programowe Lewicy - ŁódźPierwsze postulaty programowe Lewicy - Łódź

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem