Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Lewica zarejestrowała listy do Sejmu w całym województwie

We wszystkich trzech okręgach sejmowych, na które podzielone jest województwo łódzkie, Lewica zarejestrowała swoje pełne listy. Zebrano w sumie prawie 30 000 podpisów poparcia, co dało lewicy bezpieczną większość.

 

Nie tracimy zbędnego czasu na formalności i dyskusje. U nas na listach wszystko jasne. Podpisy do rejestracji też już zebrane. Dzisiaj je składamy. Najwyższy czas skoncentrować się na tym, co najważniejsze - rozmowie z Polkami i Polakami o przyszłości, o politykach bliżej ludzi niż powietrznych taksówek, o pracy i godnej płacy, o służbie zdrowia i edukacji. O tym, czym naprawdę przejmują się polskie rodziny - napisał na swoim profilu lider Lewicy w Łodzi Tomasz Trela.

 

Na listach lewicy znaleźli się społecznicy, aktywiści, samorządowcy i byli parlamentarzyści. Kandydaci to członkinie i członkowie SLD, Wiosny, Partii Razem, ale też osoby bezpartyjne. W okręgu łódzkim o mandat poselski ubiegać będzie się 20 kandydatów, w okręgu piotrkowskim 18, a w okręgu sieradzkim 24. Pełne listy sprawdzić można na stronie komitetu lewica2019.pl.

 

Lewica zebrała prawie 7 000 podpisów w okręgu piotrkowskim, za co chcę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz tym, którzy poparli naszą drużynę i podpisali się pod naszą listą. Mamy ciekawych kandydatów, z różnych miejscowości i mam nadzieję, że wyborcy docenią nasze kompetencje - stwierdziła liderka listy w okręgu piotrkowskim Anita SowińskaMamy zebrane podpisy, za chwilę będą rejestrowani kandydaci. To jest ciekawa lista, bo bardzo różnorodna. Mamy osoby które po raz pierwszy kandydują, które już kandydowały, z doświadczeniem samorządowym, parlamentarnym, więc wybór będzie bardzo bogaty - dodał Artur Ostrowski, dwójka na liście piotrkowskiej.

 

Najwięcej podpisów, bo aż 13 000 udało się zebrać lewicy w okręgu sieradzkim, gdzie o głosy wyborców ubiegać będzie się 24 kandydatek i kandydatów.

 

Mocna drużyna, energia, zapał, doświadczenie - to jest to, co nas łączy! Wszyscy będziemy ciężko pracować na dobry wynik naszej listy - napisała na swoim profilu liderka Lewicy w okręgu sieradzkim Paulina Matysiak.

 

Lewica zarejestrowała też dwoje kandydatów do Senatu. Z Łodzi o mandat senatora ubiegać będzie się prof. Małgorzata Niewiadomska-Cudak, a w okręgu piotrkowskim, obejmującym Piotrków Trybunalski oraz powiaty radomszczański, bełchatowski i piotrkowski, startować będzie Arkadiusz Ciach, powiatowy radny SLD. 

 


 

Lewica rejestruje listy w województwie łódzkimLewica rejestruje listy w województwie łódzkimLewica rejestruje listy w województwie łódzkimLewica rejestruje listy w województwie łódzkim

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem